Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj nedir?

İngilizcesi "permanent make up" olan kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır.

Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir.

İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca kalıcıdır.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj uygulanışı, Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur.

Kalıcı Makyaj Kaş Yapımı

Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. Uygulama sonrasında kişi normal hayata derhal devam edebilir.

Kalıcı Makyaj Dudak Yapımı