Karga Dövmesi

Karga Latince Corvus olarak tanımlanan, iri yapılı, düz gagalı, pençeli siyah kuşlar familyasına verilen addır. En zeki hayvanlardan biri olarak bilinen kargaların, “tehlikeli insan” olarak gördükleri yüzleri yaklaşık beş sene unutmadıkları ortaya konulan bilimsel bir gerçektir.

Karga kimilerine göre uğursuz ve rahatsız edici bir hayvandır. Özellikle attıkları tiz çığlıklarla insanları ve diğer hayvanları çevresinden kaçırması ve ürkütmesi bunun en büyük sebeplerinden biridir.

Mitolojide ise Tanrıların yanından ayırmadıkları bu güzel hayvanlar, onların en yakın arkadaşları olmuştur. Aynı zamanda Brandon Lee’nin başrolünde yer aldığı The Crow (Karga) filminde,  bize  ölen kişilerin ruhlarının büründüğü figür olarak yansıtılmışlardır. Şunu da belirtmek gerekir ki Brandon Lee,  film çekimlerinin son bulmasına az bir zaman kala, provalarda kullanılan silahtan çıkan kurşun ile hayata gözlerini yummuştur.Hayko Cepkin’in de taşıdığı karga figürlü dövmeyi bu filmden etkilenip bedeninde sonsuzlaştırdığı bilinmektedir.

Zekası ve siyah rengi ile dikkat çeken kargalar Amerikan yerlileri tarafından yaratıcılık, Romalılar tarafından ise gelecek ile ilişkilendirilmiş ve saygı görmüşlerdir.

Yavruyken beslenilirse evcilleştirilebilinir ve birkaç kelime de öğrenip insan sesini mükemmele yakın taklit edebilirler.

Parlak olana düşkünlüğüyle bilinen kargaların değerli taş ve madenleri çaldıkları da bilinmektedir ki bu da onların güzelliğe olan düşkünlükleriyle ilişkilendirilebilir.

Karga dövmesi yaptıracak olan kişiler; yaratıcılığı, zekayı, siyahın gizemini, tinselliği, kuzguni renkteki güzelliği tek bir figürde birleştireceklerinin farkında olmalılar. Şunu da unutmamalıdırlar; karga tattoo'su bazılarını rahatsız edecektir.